Smaki klasyczne

Jak już wiadomo od czasów kultowego filmu „Rejs”, „lubimy te piosenki, które już znamy”. Dlatego zawsze znajdziesz u nas lody w tzw. smakach klasycznych.

Śmietanka

Smak śmietanki wrócił do łask! W naszych lodziarniach stanowi jeden z ulubionych smaków.

Śmietanka w lodach Coolka pochodzi z polskiego świeżego mleka o 3,2% zawartości tłuszczu. Mleko codziennie rano przywozi nam kierowca z zaprzyjaźnionej kujawskiej mleczarni.

Do tego świeżego mleka dodajemy gęstą słodką 30% śmietanę i cukier. I tak powstają nasze niepowtarzalne lody śmietankowe.

Sorbet truskawkowy

Polska truskawka od zawsze lubiana! Może dlatego, że – oprócz wyjątkowego smaku – kojarzy się z początkiem lata i czasem wakacji?

Sorbet truskawkowy tworzymy z całych truskawek – w lecie ze świeżych, a poza sezonem – z mrożonych.

Do produkcji sorbetu używamy wyłącznie polskich truskawek – polskie słońce dobrze wzmacnia ich smak.

Sorbet mango

Polacy pokochali egzotyczny smak sorbetu mango.

W Coolka używamy aromatycznego mango Alphonso – to odmiana sprowadzana z Indii. Nasz sorbet zawiera 98% tego owocu, dlatego jest tak soczysty i aromatyczny.

Mango zawiera naturalnie występujące cukry i dzięki nim pysznie smakuje. Dlatego my już nie dodajemy do niego żadnego cukru.

Ciemna czekolada

W naszym otoczeniu wszyscy lubią czekoladę. Ciemna czekolada pozytywnie na nas wpływa – przede wszystkim poprawia nastrój. Nie moglibyśmy się bez niej obejść, dlatego jest jednym z naszych flagowych smaków!

Lody Ciemna Czekolada Coolka bazują na prawdziwej czekoladzie, która jest lekko gorzka i intensywna. Na pewno zadowolą czekoladowych koneserów, którzy stawiają na prawdziwy smak.

Masełko karmelkowe

Karmel to smak, który także króluje w naszych sercach. Może dlatego, że pamiętamy karmelki z dzieciństwa – choć wtedy nie były one solone.

Smak masełka karmelkowego Coolka bazuje na palonym karmelu i różowej soli himalajskiej. Lody Coolka to gęsta konsystencja plus słodki i lekko słony smak.