Czytelnictwo dzieci

Czytelnictwo dzieci

Ruch to naturalny stan dzieci i wsparcie dla ich rozwoju fizycznego. Równie ważne jest dobre stymulowanie mózgu. Zamiast korzystać ze smartfona, zachęćmy dzieci do sięgnięcia po książkę. Dzisiaj mamy ogromny wybór świetnie napisanych i zilustrowanych książek polskich i zagranicznych autorów. Serie wydawnicze o Basi, detektywach Lasse i Mai czy Hani Humorek opowiadają o współczesnych czasach i problemach dzieci. Interesujące przygody bohaterów są w stanie wciągnąć dzieci bez reszty – tylko trzeba je do tego zachęcić.

Co zrobić, aby dzieci chciały czytać?

Pokazać im, że czytanie jest cool i nagrodzić za takie działanie. Zachęć dziecko, a nagradzanie zostaw nam. W naszych lodziarniach dzieci dostają dyplomy oraz nagrody za największą liczbę przeczytanych książek.

Bookcrossing w Coolka

Bookcrossing

Czytanie to ważna i rozwijająca umiejętność – nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Chcemy, aby książki były elementem widocznym w naszych lodziarniach. Być może dlatego, że mamy w głowie obraz przytulnego miejsca, w którym można przysiąść na chwilę z książką. To szczególnie cenne w dzisiejszym zabieganym miejskim życiu.

Wpisujemy się w ruch „bookcrossing”, czyli wymiany książek. W naszych lodziarniach znajdziesz specjalne półki na książki, które chcesz „puścić w obieg”. Wystarczy, że przyniesiesz je do nas i pozostawisz dla innych „lodożernych czytelników”.

A tak przy okazji – czy też uważasz, że „lodożerca” czytający książkę to bardzo przyjemny widok? Oczywiście, warto spojrzeć, co czyta, a może nawet o to zagadnąć. To może być początek obiecującej znajomości 😊

Kids Run

Kids Run

Bieganie jest cool, ale jeszcze bardziej cool jest bieganie dzieci. Na szczęście jest coraz więcej zawodów, w których udział biorą najmłodsi.

Z chęcią wspieramy akcję Kid’s Run, czyli cykl imprez w 10 największych miastach w Polsce. Imprezy odbywają się na stadionach sportowych. Ze zrozumiałych względów najmocniej kibicujemy biegaczom w Bydgoszczy i Warszawie 😊

Oprócz startu w biegach, dzieci uczestniczą w pikniku sportowym. Mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w różnych dyscyplinach sportu. Taki piknik to też świetna okazja do aktywnego spędzenia wolnego czasu z rodziną. A, jak wiemy, aktywność plus odpowiednia dieta są bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka. Oczywiście, w zrównoważonej diecie jest też miejsce na parę coolek lodów 😊